Exkurze a vzdělávání

Zážitek na včelí farmě

 

Ochranný včelařský oděv (kombinézu  včetně  klobouku) a kožené včelařské  rukavice vám zapůjčíme. Půjčujeme kombinézy ve velikosti 145cm- 155cm (S), 155-165cm (M), 165-175 cm (L) a nad 175 cm (XL). Doporučujeme, abyste si  na včelnici vzali  pevnější nebo sportovní obuv bez otvorů (ne sandály nebo pantofle).

Včelí bodnutí i přes použití včelařského oděvu nemůžeme zcela vyloučit. Pokud jste alergičtí na včelí bodnutí, prosíme, zvažte svoji účast v  tomto programu, upozorněte nás  již při objednávce  a rozhodně si s sebou vezměte  své protialergické léky. Pokud  víte, že máte silnou alergii a včelí bodnutí by mohlo ohrozit váš život, prosíme,  zvolte jiný druh zážitkové venkovské  turistiky.

Upozorňujeme, že na včelnici se chováme tiše,  nedráždíme včely rychlými  pohyby a použitím voňavek či parfémů.

Do úlů nahlížíme v malých skupinkách, max. po 4 osobách.  Skupiny o více osobách  rozdělíme a každé skupině otevřeme jiný úl. Max. počet při jedné návštěvě je  24 osob. Počítejte, prosím, s časovou rezervou na  oblékání včelařského oděvu. V případě nepříznivého počasí (  déšť, ohlášená  bouřka, vichřice) a  několik dní po vytáčení medu, kdy jsou včely  nervozní a  častěji  útočí si vyhrazujeme  právo sjednanou  exkurzi zrušit. Jde o vaši bezpečnost.

Program 1

Návštěva včelnice,  prohlídka  otevřeného úlu,  vaše fotografie ve včelařském oděvu zdarma zaslaná na váš e-mail. Není vhodné pro děti do 6 let!

Doba trvání 30-60 minut (podle počtu osob).

Cena  80 Kč za  každou zúčastněnou  osobu,   minimální účtovaná částka je 800 Kč.

Zvýhodněná cena pro  školní skupiny, dětské tábory : cena za skupinu 1000 Kč  max. 24  osob

 

Program 2: Workshop výroba medoviny v domácích podmínkách

Ukážeme si přípravu zákvasu,  medového roztoku,  pomůcky k  domácí výrobě medoviny,  součástí je ochutnávka několika druhů medovin.

Doba trvání 120-150 minut

Cena 100 Kč/osobu, minimální fakturovaná částka 2000 Kč. Cestovné do 20 km od Borovan neúčtujeme, do vzdálenějších obcí účtujeme 5 Kč/km.

Program 3: Přednáška o včelách a včelaření

Obsah přizpůsobíme  Vašim požadavkům , věku a  vzdělání  účastníků. Vhodné pro  školky, školy, seniorská zařízení, mateřská centra, kluby. Součástí je ochutnávka medu a medoviny.

Doba trvání 60-120 minut

Cena 100 Kč/ osobu, minim. fakturovaná částka 2000 Kč. Cestovné do 20 km od Borovan neúčtujeme, do vzdálenějších obcí účtujeme 5 Kč/km.

 

Zde si můžete online zarezervovat exkurzi na  včelí farmě, objednat si  přednášku o včelaření nebo tvořivou dílnu , u vás ve firmě, škole, zájmové organizaci.   Vyberte si den, okamžitě vidíte, zda máme volno. Červeně zabarvená políčka  znamenají, že  již je obsazeno. Vyberte si z nabízených programů níže na této stránce, vypište objednací formulář a vyčkejte na potvrzení rezervace. Rezervaci  provedenou  ráno a odpoledne vám potvrdíme do večera. Rezervace provedené po 20. hodině večer potvrzujeme ráno následujícího dne.

Nahrává se kalendář...
Powered by Booking Calendar
- Dostupné
18
- Rezervováno
18
- Čekající
captcha

Potřebujete jiný program ?

Kontaktujte nás, rádi vám připravíme zážitkový program na míru, dle Vašich potřeb.

 

Místo  setkání  a prohlídky včelnice:

Příjezd pro osobní vozidla a  autobus možný do Ostrolovského Újezda, parkovací místo je  v centru obce.Budu Vás očekávat u autobusové zastávky v Ostrolovském Újezdu. Místo včelnice je odstud vzdáleno cca 10 minut  chůze,  obtížně dostupné pro  osoby s omezenou pohyblivostí a  dle našeho názoru  bohužel nedostupné pro vozíčkáře. Na cestě bývá bahno, vezměte si , prosím, vhodnou obuv.

Místo setkání Ostrolovský Újezd

 

 

 

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

  • Med není jed- všechny barvy medu

    objevte se mnou všechny chutě a barvy medu a medoviny . Podobně jako moje včely se snažím sbírat potřebné přísady (ovoce, plody, byliny) jen v okruhu 5 km, tak říkajíc kolem komína, nebo kolem včelnice, chcete-li. A je toho dost!
  • Poslední aktualizace webu

    19.02.2018