O nás

avatar

Zdravím vás!

O  mých včelkách

Včelařím od roku 2015. Začala jsem jako  hobby včelařka, na první 4 úly  jsem dostala dotaci Jihočeského kraje pro  začínající včelaře. První zkušenosti se včelami jsem získala od svého manžela a  co bylo velmi důležité,  měla  jsem  možnost poučit  se z jeho začátečnických  chyb a  nedělat  je  znovu.  Manžel mi stále radí a  hlavně pomáhá u včel  tam, kde  fyzicky moje síly nestačí.

Mám  celkem 18 včelstev v  nástavkových úlech Dadant  od  firmy Apis- Kolomý rozmístěných na dvou stanovištích umístěných v nově vysázených   ovocných  sadech , patřícím naší rodině.Moje včelstva pochází  ze špičkového chovu paní Olžbutové,  zkušené  včelařky , dcery dlouholetého včelařského šlechtitele pana Havlína, která nyní  pokračuje v jeho práci.

Včelnice jsou  v obci  Ostrolovský Újezd, vzdálené asi 1 km od  centra obce. Přístup je po polní cestě. V blízkém okolí není  žádný  větší zdroj znečistění ovzduší. V našem sadu se hospodaří podle  zásad ekologického hospodaření.

 O mně

Zemědělčení je pro mě  ne práce, ale životní styl. Těší mě  pobyt v přírodě,  bzučení včel u  úlu mi zní jako krásná  hudba. Včely mě fascinují, jak  úžasné jsou,  co všechno za svůj krátký život zvládnou a jak  dokonalou mají organizaci. Patřím k  půdě, k naší půdě. Nezajímají mě kabelky  „vuitonky“, je mi celkem jedno, v jakém autě jezdím a vím, že prachy radost nedělaj. Nedokážu chodit do práce, která mě nebaví. Naštěstí nemusím. Mám své včely. Otevřu úl a z něj  se line  vůně. Žádný smrad z výfuků aut. Nádhera. Kolem mě jsou lesy a pole. Žádný supermarket,  žádný randál. V okolí zpívají ptáci a tiše  šumí řeka Stropnice. Včelnici  mám  v našem  ovocném sadu, kterému soukromě říkám Sanatorium, protože samotný  pobyt v něm je  relaxace a mohu směle  se říct i „lék“ . Přestože mám „hodné včely“, bojím se žihadel, tak se nedivte, když  mě  potkáte v létě v „plné včelařské polní“- vypadám jako mix  kosmonauta, ježibaby a mimozemšťana- každý si může vybrat.

Moje  životní hesla: „Nikdy se nevzdávej!“ a „Dokud nejsi v cíli, zdá se to nemožné.“

 

Kontaktovat mě můžete e-mailem nebo  telefonicky. Pokud  vám telefon nezvedám, je možné, že jsem na včelnici, zkuste to později nebo  pošlete  SMS, zavolám vám zpět, jakmile  budu moci.

Chcete-li mě navštívit, prosím, domluvte si návštěvu předem a pro snazší orientaci v Borovanech použijte níže uvedenou mapu.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

  • Med není jed- všechny barvy medu

    objevte se mnou všechny chutě a barvy medu a medoviny . Podobně jako moje včely se snažím sbírat potřebné přísady (ovoce, plody, byliny) jen v okruhu 5 km, tak říkajíc kolem komína, nebo kolem včelnice, chcete-li. A je toho dost!
  • Poslední aktualizace webu

    19.02.2018